Bazuar në ligjin nr. 80/2015 “Për arsimin e lartë dhe kërkimin shkencor në institucionet e arsimit të lartë në Republikën e Shqipërisë”, neni 57, pika 2, universiteti i Korçës shpall thirrjen publike për të gjithë të interesuarit që duan të konkurrojnë për pedagogë me kohë të pjesshme (të jashtëm) për vitin akademik 2019-2020 në të gjitha programet e studimit të fakulteteve të Universitetit tonë.

Kriteret kryesore janë si më poshtë:

1. Të ketë kryer studimet universitare në specialitetin përkatës me mesatare të përgjithshme të notave mbi 8.
  2. Të ketë kryer studimet ‘Master Shkencor” në specialitetitn përkatës me notë mesatare mbi 8 ose të vazhdojë studimet e doktoraturës.
  3. Të ketë përvojë pune në mësimdhënie dhe/ose në specialitet mbi 5 vjet.
  4. Parapëlqehen kandidatët me tituj dhe grada shkencore.

Dokumentet do të dorëzohen në Zyrën e Burimeve Njerëzore pranë Rektoratit brenda 7 ditëve nga publikimi i këtij njoftimi.